Join us!151312Join us!
 
Главная
О «Зеленых»
История создания
Программа партии
Лидер партии
Руководящие органы
Устав партии
Региональные организации
«Зеленые» во власти
Зеленые новости
Зеленая трибуна
Украина на грани катастрофы
Зеленое законодательство
Зеленый пресс-секретарь
Выборы-2010
ЗЕЛЕНАЯ МЕТКА
ЗЕЛЕНАЯ ПРИЕМНАЯ
Спасибо, Ваше сообщение отослано.
Извините, необходимо заполнить все поля.
Ваше ФИО
Ваш регион
Контакты
Сообщение
ЗЕЛЕНЫЙ КОНТРОЛЬ
Зеленая трибуна - Украина
10.06.2011, 11:28
GreensUA

Вітчизняні екологи попереджають: рівень шкідливих викидів та неочищених стоків досяг критичного рівня. За таких умов спалахи холери не обмежаться Маріуполем, а українці потерпатимуть від хвороб «з каналізації». Невтішними прогнозами з читачами ІА «Україна Комунальна» ділиться еколог Олександр Прогнімак..

В КМДА повідомили про наміри очистити Київ від токсичних відходів, зокрема, вивезти з міста берилій. Наскільки сьогодні столиця потерпає від токсичних речовин? Чи дуже вони шкідливі для населення?

Токсичні відходи – достатньо тривіальний атрибут промислового виробництва. Для людини вони становлять небезпеку різного ступеня. Зрозуміло, що найбільш небезпечними є ті відходи, які легко випаровуються, потрапляють в атмосферу, забруднюють ґрунти і заражають підземні води, роблячи їх непридатними для використання людьми.

І той факт, що київська міська влада вирішила позбутися берилію, що зберігається на заводі «Захід», звичайно має позитивний характер.

Наскільки сьогодні гостро стоїть питання захоронення «небезпечного сміття»?

Загалом складність питання утилізації промислових відходів полягає в тому, що окрім небезпеки для навколишнього середовища, ці відходи є також власністю окремих підприємств. Деякі з відходів можуть піддаватися переробці для вилучення матеріалів, які використовуються в процесі виробництва. Решта підлягають утилізації, що потребує значних коштів. Тому для розв´язання проблеми в цілому потрібні ретельна оцінка екологічної небезпеки різних типів відходів, а також з´ясування вартості та джерел фінансування процесу їх утилізації.

Зрозуміло, що при вирішенні цієї проблеми суспільним інтересам має надаватися безумовна перевага. Ідеальним рішенням була б утилізація відходів самими підприємствами під контролем органів самоврядування місцевих громад та урядових структур.

Чим іще токсичним, окрім берилію, «начинений» Київ?

Серед інших джерел небезпеки для мешканців Києва слід назвати такі промислові відходи, як ртуть, тритій, викиди в атмосферу аміаку, азотних сполук і метану, окису вуглецю. На спецкомбінаті «Радон» у Пирогово досі наявний могильник радіоактивних відходів, який виник у 1980-х рр.

Проте для людей шкідливі й інші органічні промислові відходи, які є наслідком недостатньої переробки чи очистки відходів підприємств харчової промисловості. Тому головна проблема полягає в спрямуванні коштів, достатніх для створення необхідних очисних споруд та безпечного зберігання тих токсичних речовин, які становлять матеріальну цінність та можуть використовуватися як сировина в процесі подальшого виробництва.

Який оптимальний метод поводження з токсичними відходами?

Без ефективного контролю з боку системи державного екологічного нагляду та органів місцевого самоврядування проблему зберігання та утилізації токсичних відходів вирішити неможливо.

Задачі екологічної безпеки потребують спрямування підприємцями значної частини прибутку на створення та підтримку в належному стані очисних споруд і сховищ. Частково ці питання регулюються законодавством. Проте важливим чинником впливу на підприємців, заводи і фабрики яких розташовані на певних територіях, має бути відповідальна політика органів місцевого самоврядування. Керівники мерій та рад різних рівнів мають вести діалог з підприємцями та брати участь в ухваленні рішень, які стосуються захисту довкілля та створення безпечних умов для життя людей.

Я вважаю доцільним внесення істотних коректив до Загальнодержавної програми поводження з токсичними відходами, ухваленої Законом України від 14 вересня 2000 р.

1     2     3
Тэги: Прогнимак,


  Версія для друку      Підписка      Надіслати другу

  Facebook      Livejournal      Twitter
 
ЗЕЛЕНАЯ ИДЕЯ
ЗЕЛЕНЫЕ В РЕГИОНАХ
13.05.2016, 16:18
24.04.2012, 12:15
19.04.2012, 09:19
 
ЗЕЛЕНЫЕ ЛИДЕРЫ
ДНЕВНИК «ЗЕЛЕНЫХ»
ЗЕЛЕНЫЕ В СЕТИ


 
Пресс-секретарь
ЗЕЛЕНАЯ РАССЫЛКА
Подпишитесь на рассылку прайс листа
Подписка произведена.
Непонятный e-mail адрес.
ФОТОГАЛЕРЕЯ
Форум "Окружающая среда для Украины"
Яковлева
Зеленые блоги
МИРОВЫЕ ПРОБЛЕМЫ
ЗЕЛЕНЫЕ В МИРЕ
Strana zelených (Словакия)
Federazione dei Verdi (Италия)
Strana zelených (Чехия)
Comhaontas Glas (Ирландия)
Green Party of England and Wales (Великобритания)
GroenLinks (Нидерланды)
საქართველოს მწვანეთა პარტია  (Грузия)
Groen! (Бельгия)
Беларуская партыя «Зялёныя» (Белоруссия)
Partido Verde (Бразилия)
Miljöpartiet de Gröna (Швеция)
Erakond Eestimaa Rohelised (Эстония)
Scottish Green Party ((Шотландия)
Grüne Alternative (Австрия)
Союз Зеленых России (Россия)
Bündnis 90/Die Grünen  (Германия)
Partido Ecologista «Os Verdes» (Португалия)
Партия экологистов Франции
Зеленую идею поддерживают
2010 © Партия Зеленые
все права защищены